Koho podpoříme

 Letos na Charity Jamu IX 7.7.2018 v Brumově podpoříme:

Eliška Grygarová 2,5 roku, Uherské Hradiště


Už krátce po narození bylo Elišce diagnostikováno závažné svalové onemocnění, v jehož důsledku sama nezvládala jednu ze tří základních životních funkcí – dýchání. Od té doby jí s ním pomáhá plicní ventilátor. Se svým onemocněním se však Eliška pere jako lvice, i proto jí maminka přezdívá bojovnice Elza. Především díky rehabilitacím, na které dojíždí čtyřikrát týdně, dělá značné pokroky. V současné době dokáže bezpečně sedět s oporou, chvilkově dokonce bez ní. Eliščina maminka Mariana se stará ještě o dvě další dcery a na celou domácnost je sama. Finanční příspěvek použije na zmíněné rehabilitace, které ji měsíčně vyjdou na 7000-8000,- Kč, a na doplatek vertikalizačního stojanu. Ráda by také Elišce dopřála léčebný pobyt v rehabilitačním centru Adeli.

Ládík Matúšů 10 let, Valašské Klobouky


Ládík trpí dětskou mozkovou obrnou, ze které v jeho případě vyplývá lezionální epilepsie, centrální hypotomický syndrom (ochabnutí svalstva) a hluboká mentální retardace. Ačkoli je kvůli komplikované diagnóze Ládíkova prognóza velmi špatná, nepřestává společně s rodiči a bráškou Pavlem bojovat za lepší zítřky. Pravidelně podstupuje rehabilitace a navštěvuje speciální základní školu. Finanční výtěžek bude použit právě na výlohy spojené s Ládíkovou rehabilitací a na speciální sedací zařízení do školy.

Trojčata Koláčkovi 15 let, Újezd u Brna


Vojta, Davídek a Olda se mamince Aleně narodili už v 7. měsíci těhotenství. Všichni kluci trpí spastickou formou dětské mozkové obrny a svaly v jejich končetinách napínají křeče. Dlouhodobý pobyt v inkubátoru zapříčinil trojčatům problémy se zrakem (Davídek nevidí vůbec), navíc je trápí epileptické záchvaty. Bráškové se nedokážou postavit a neumějí mluvit. Maminka Alena je samoživitelka, s výchovou kluků jí pomáhá jejich starší sestra, také babička a asistenti. Přestože nikdo neví, co bude zítra, užívá rodina života, jak nejlépe dovede. Výtěžek z akce pomůže pokrýt výdaje na rehabilitace a terapeutické pomůcky.

@bmxcharityjam

Kontakt do skateparku

Rybníky
Brumov-Bylnice 763 31
Česká republika

Email: erik.figar@gmail.com
Telefon: +420 739 453 369

Spojte se s námi