Charity Jam X - půl milionu pro handicapované


460 010 Kč Charity Jam
60 000 Kč Charity Day Těšany
13 000 Kč Alex Rovný TBB Brno


533 010 Kč! Celkem tolik se podařilo vybrat v rámci jubilejního 10. ročníku charitativního freestyle BMX závodu Charity Jam, který se v bikeparku v Brumově-Bylnici každoročně koná na podporu lidí s handicapem. Tato částka byla přímo na místě rozdělena mezi šest osob (4 děti a 2 mladé ženy) s nelehkým životním osudem – pomůže jim s financováním zdravotnických pomůcek a nákladných rehabilitací, které nehradí zdravotní pojišťovny.


10. ročník se premiérově odehrál ve dvou dnech, konkrétně 5. a 6. července 2019. Páteční program zahájily v 10 hodin tréninkové jízdy a pak už se šlo na věc, tedy na kvalifikaci. Každý z jezdců ze sebe dostal maximum. Bylo vidět, že touha postoupit do sobotního finále je veliká, což bouřlivým potleskem a skvělou atmosférou ocenili také diváci. Po kvalifikačních jízdách následovalo vystoupení taneční skupiny Eles z Valašských Klobouk a k večeru přišlo na scénu něco jedinečného, něco, co bylo na Charity Jamu k vidění vůbec poprvé – atraktivní závod dvojic. Duo jezdců si vždy připravilo synchronizovanou choreografii. Hodnotila se kreativita, využití překážek v bikeparku a samozřejmě triky. Rozhodně se bylo na co dívat! Porotu nakonec nejvíce zaujal společný výkon dvojice Jack Maguire a Kieran Reilly z Velké Británie. Pak už následoval zasloužený odpočinek.

Do soboty všichni vykročili s nadšením. Na programu totiž byly finálové jízdy a také vyhlášení veřejné sbírky zřízené KÚ Zlínského kraje. Každý rok se jezdci předhánějí, kdo předvede ten nejlepší výkon. Letos tomu nebylo jinak a z některých triků občas až tuhla krev v žilách. Závodilo se ve čtyřech kategoriích: 15-, 15+, PRO, samostatnou kategorii pak tvořily 4 zástupkyně něžného pohlaví, které se před kluky rozhodně nenechaly zahanbit.


Po 16. hodině přišel moment, na který všichni netrpělivě čekali – samotné vyhlášení sbírky. Byl to velmi emotivní zážitek. Dojetí šlo vidět ve tvářích obdarovaných, organizátorů i diváků. Na 10. ročníku Charity Jamu se podařilo vybrat neuvěřitelných 460 010 Kč! K tomu přibylo dalších 60 000 Kč od organizátorů spřátelené charitativní akce Charity Day, která se koná v Těšanech nedaleko Brna a 13 000 Kč za BMX kolo, které daroval  do aukce Alex Rovný z TBB Brno. Celková částka 533 010 Kč byla rozdělena mezi Anetku Kolínkovou ze Zlína, Julinku Kočicovou z Brodku u Prostějova, Michálka Kirschnera z Ústí nad Labem, Leontýnku Rampírovou z Luk nad Jihlavou a sestry Zajícovy z Brna.

 

Na závěr dne přišlo vyhlášení výsledků závodu. V kategorii 15- nejvíce zazářil Filip Bambas, v kategorii 15+ Daniel Knotek a co se bikerek týká, porota nejvíce ocenila výkon Nikol Přikrylové. V kategorii PRO obsadil 3. místo Kryštof Odehnal, 2. místo David Janáč a zlato vybojoval Kieran Reilly. Cenu za nejlepší trik si odnesl Scott Hamlin za svůj double backflip (dvojité salto vzad).

Děkujeme všem partnerům, sponzorům, pořadatelům, jezdcům a zejména divákům za podporu, pomoc a velkou účast na Charity Jamu X.

 Fotogalerie

Videogalerie

Další

@bmxcharityjam

Kontakt do skateparku

Rybníky
Brumov-Bylnice 763 31
Česká republika

Email: erik.figar@gmail.com
Telefon: +420 739 453 369

Spojte se s námi