Charity Jam VI

Dne 11.7.2015 se konal v areálu bývalého koupaliště v Brumově-Bylnici již VI. ročník BMX/MTB Charity Jamu, který pořádá sportovní klub Demons Bike. Závod byl rozdělen na tři kategorie BMX Pro, BMX Hobby a MTB.

"Spolu s námi jste na Charity Jamu každoročně podporovali konkrétní dítě, které bylo mentálně nebo tělesně postižené a náklady na jeho léčbu byly více než vysoké. Letos tomu bude jinak. Šestý ročník bude výjimečný. Finanční výtěžek z BMX/MTB Charity Jamu VI. poputuje k sestrám Šabovým z Pozlovic. Karolínce (3 roky) a Míši (1,5 let) byla diagnostikována Mukopolysacharidóza III. (MPS). Jedná se o velmi vzácné, geneticky podmíněné onemocnění způsobené absencí životně důležitého enzymu v buňkách. Organismus obou holčiček není schopný odbourávat mukopolysacharidy, které jsou přítomny v těle každého z nás. Ty se poté hromadí a usazují v buňkách životně důležitých orgánů – v játrech, slezině, srdci nebo mozku. Napadené orgány postupně omezují svoji funkci až do úplného selhání. MPS je neléčitelná choroba. První fáze se projevuje oslabeným organismem, náchylným k virovým infekcím. Ve druhé fázi MPS dochází k postupné ztrátě rozumové i pohybové schopnosti a polykacího reflexu. Během třetí fáze člověk přestává reagovat na běžné podněty a po velkém utrpení umírá. MPS je finančně náročná nemoc a rodina Šabová je v těžké sociální situaci. Starají se ještě o třetí dítě, sedmiletého Ondru, proto bychom chtěli pomoci právě jim. A nejen jim…."

Vzhledem k tomu, že těm, kterým by bylo potřeba v našem okolí pomoci je mnoho, rozhodli jsme se, že 6 ročníkem podpoříme také Míšu (25 let) a Davču (22 let). Michaela Matulová pochází z Brumova-Bylnice. Má kombinovanou vadu – těžké mentální a tělesné postižení. Přispějeme jí na podložku ke koupání. David Fibichr z Horního Němčí už více než 20 let bojuje s nemocí „motýlích křídel“. Tato nemoc se projevuje velmi zranitelnou kůží a tvorbou bolestivých puchýřů po celém těle. Zmíněné onemocnění postihuje také trávicí trakt, dýchací ústroj, sliznici a vylučovací ústrojí. Jedná se o doposud nevyléčitelnou chorobu. Přispějeme mu na stavbu plošiny.

Všichni jezdci i organizátoři se vzdali veškerých finanční odměn ve prospěch Míši a Káji, Michaely a Davida. 5. ročník závodu se konal na podporu Emmičky Koptákové, která trpí tetrazomií 15. chromozomu. Díky Vám všem, sponzorům, partnerům, mediálním partnerům a zejména občanům Brumova-Bylnice a širokého okolí, se nám podařilo během akce předat mamince Emmičky šek na neuvěřitelných 54 050 Kč.

Charity Jam nikdy nebyl o obrovských finančních částkách od velkých firem či korporací, ale o solidaritě Vás, kteří jste přišli na akci, obyčejných lidí, živnostníků a menších firem. Za což Vám jako pořadatelé děkujeme.

AftermoviePozvánkaFotogalerie

@bmxcharityjam

Kontakt do skateparku

Rybníky
Brumov-Bylnice 763 31
Česká republika

Email: erik.figar@gmail.com
Telefon: +420 739 453 369

Spojte se s námi