Charity Jam VIII

Adrenalin, emoce, slzy štěstí a neskutečná radost ze všech stran. To všechno, a ještě víc jste mohli vidět v sobotu, 8.7.2017, v areálu bývalého koupaliště v Brumově-Bylnici, kde se konal už po osmé BMX Charity Jam.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se zasloužili o tuto skvělou atmosféru. Těm, kteří přispěli, přišli se podívat, fandit, koupit si tričko, kšiltovku, tašku nebo třeba jen sdíleli událost na sociálních sítích. Jste úžasní. Bez vás bychom to nikdy nedokázali. Děkujeme!

Každý ročník se nám daří překonávat částku z předchozího roku. Ale je to obrovský tlak. Zvládneme to? Nezvládneme to? Všichni se těší, až se rozevře plakát s finální sumou a doufají, že tam bude zase o něco více než minulý rok. Lidí, kteří potřebují naši pomoct, je stále hodně a jsme strašně rádi, že se nám daří laťku BMX Charity Jamu zvyšovat a můžeme tak hlavně díky vám pomáhat ostatním.

Letošní ročník byl plný rekordů. Přijelo nejvíce jezdců, fandilo obrovské kvantum diváků a vybrala se rekordní částka v historii BMX Charity Jamu 170 596 Kč. Peníze se rozdělily mezi Toma, Lukáška a Verunku, kteří si je ihned v sobotu také převzali. Za symbolickou částku 5 000 Kč jsme nakoupili pomůcky pro klienty Terapeutické dílně ve Štítné nad Vláří. Celé předávání doprovázely velmi silné emoce. V závěru dne jsme ještě předali celý výtěžek ze zmrzliny paní Kosmákové z Brna, která dorazila i se svými třemi postiženými syny za námi do Brumova. Příspěvek využijí na masážní oleje, terapeutické a hygienické pomůcky.

Lukáškovi (Slavičín) a Verunce (Zlín) je 9 let, oba prodělali dětskou mozkovou obrnu a mají spoustu komplikací spojených s touto nemocí. Tom (Rokytnice) už je velký kluk. Je mu 35 let, v dětství také prodělal dětskou mozkovou obrnu, ale je živým důkazem toho, že nemoc není překážkou k úsměvu na rtech. Peníze všichni využijí na rehabilitace, nákup kočárku a léčebné výlohy, které nehradí pojišťovna.

Na BMX Charity Jam VIII. se přijeli podívat i obdarované děti z minulých ročníků. Obrovskou radost nám udělal Kubík Guryč, kterého jsme podpořili minulý rok. Kubíkův zdravotní stav se po delfínoterapii, kterou mohl absolvovat díky BMX Charity Jamu VII., zlepšil. A to jsou ty okamžiky, kdy si říkáme, že to, co děláme, má opravdu smysl. Dorazila také Míša Koptáková, maminka Emmičky z pátého ročníku. Rodiče Šabovi, pro které se jel šestý ročník, dorazit nemohli, ale vzkazují velké pozdravy.

Po celý den se parkem prohánělo více, jak padesát jezdců z celé české a slovenské republiky a nechyběl ani zástupce Francie JB Peytavit, který jel závod už podruhé. Jejich triky ohromovaly bezmála 2 000 diváků. Už kvalifikace byla na velmi vysoké úrovni. Moderátoři jezdcům vtipně připomínali, že je finále teprve čeká, tak ať si nevysypou všechny trumfy z rukávu. Ale bikeři dávali dál jeden trik za druhým a každou svou jízdu jeli pro diváky.

Závod byl rozdělen do čtyř skupin. Junioři, Hobby pod patnáct let, Hobby nad patnáct let a Profíci. Park ovládli místní jezdci David Janáč (30) a Erik Figar (22), kteří mezi sebou bojovali o první místo do poslední chvíle. Nakonec si prvenství zaslouženě odnesl David Janáč, který publiku vyrazil dech trikem 360 double tailwhip to barspin a stříbrný pohár si tak odnesl trojnásobný mistr ČR v mini rampě Erik Figar. Ten ohromil například Triple tailwhipem. Třetí místo obsadil teprve sedmnáctiletý Kuba Němec z Nového Bydžova, který ukázal divácky oblíbeny Backlflip barspin.

Děkujeme všem sponzorům, mediálním partnerům, organizátorům, jezdcům a divákům za to, že vás máme. A především za to, že v nás věříte. S bikery jsou bohužel někdy spojeny negativní předsudky a my si moc vážíme toho, že vy je nemáte. Bez vás by nikdy další ročník nemohl být. Děkujeme


Za tým BMX Charity Jamu, Nikola VilímkováFotogalerie

Videogalerie

Další

@bmxcharityjam

Kontakt do skateparku

Rybníky
Brumov-Bylnice 763 31
Česká republika

Email: erik.figar@gmail.com
Telefon: +420 739 453 369

Spojte se s námi